отримайте безкоштовний крем

Комплексне лікування варикозу
Безсумнівно, від такої процедури, як масаж, відмовитися складно, адже терапія дозволяє простимулювати кровообіг, відновити тонус м’язів і поліпшити самопочуття. Сьогодні є безліч методик, які практикуються масажистами всього світу, але чи можна масаж при варикозі – питання неоднозначне.

Як відомо, масажувати кінцівки, піддані варикозним змінам, можна, але з урахуванням ряду особливостей і виключно як метод комплексної терапії. Велику роль відіграють ступінь захворювання, симптоматика і, звичайно, бажана техніка масування.

Існують обставини, при яких виконувати масаж при варикозі строго заборонено. До них відносяться:

зміна відтінку шкірних покривів (якщо є почервоніння, лущення або потемніння);
шкіра має дефекти (рани, виразки);
зазнала патології вена стала щільніше, запалилася, і навколо неї утворилася почервоніння – це може говорити про розвиток тромбофлебіту;
з’явилася набряклість тканин, ноги стали боліти, і вени, розташовані найближче до поверхні, розширилися – це свідчить про можливе тромбофлебіті глибоких вен.
У вищевказаних обставинах потрібно відразу ж відвідати флеболога, який встановить причину запалення і погіршення стану і призначить правильне лікування. В такому випадку користі від масажу при варикозі не буде до тих пір, поки самопочуття людини не стане краще, а вени не приймуть нормальний вигляд.